DSO Ostružná : WINZER

Lesní, zahradní, stavební a dopravní technika.    Prodej, zprovoznění, záruční a pozáruční servis.   Prodejny Klatovy a Domažlice
Cesta: www.dso-ostruzna.cz > Winzer
Velhartice
Kolinec
Mokrosuky
Číhaň
Hlavňovice
Chlistov

Kontakt

Dobrovolný svazek obcí “Ostružná“
Velhartice 134
341 42 Kolinec

Telefon: 376 583 330

E-mail: obec@velhartice.cz

Winzer

Partnerem tohoto projektu „Dobrovolného svazku obcí Ostružná“ je bavorské město Winzer. To leží v bývalé vinařské oblasti v okrese Deggendorf. Ve Winzeru a jeho okolí najdeme řadu nádherných pamětihodností i zajímavostí, které stojí za návštěvu. Dominantou města je zřícenina hradu na Schlossbergu z 11. století.

Pěkným výletním místem je i chráněná krajinná oblast „Winzerské jíloviště“. Její jádro tvoří největší slepé rameno Dunaje v Dolním Bavorsku s rozlehlými mokřady a jesepy s rákosovými porosty.

Za návštěvu rozhodně stojí místní hvězdárna na hoře Pledlberg. Ta zde byla postavena v roce 2005 a každoročně sem zavítá více než 3000 návštěvníků.

Jedním z mála technických muzeí v Německu, které svým návštěvníkům nabízí vedle poučení i zábavu a skvělé zážitky, je „Muzeum cihly a vápna“ ve Flintsbachu. V okolí se nachází nenáročné turistické trasy. Při prohlídce Winzeru objevíte ještě mnohé a určitě jeho návštěvy nebudete litovat.

Další informace: http://www.marktwinzer.de

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ