DSO Ostružná : O SVAZKU

Lesní, zahradní, stavební a dopravní technika.    Prodej, zprovoznění, záruční a pozáruční servis.   Prodejny Klatovy a Domažlice
Cesta: www.dso-ostruzna.cz > O svazku
Velhartice
Kolinec
Mokrosuky
Číhaň
Hlavňovice
Chlistov

Kontakt

Dobrovolný svazek obcí “Ostružná“
Velhartice 134
341 42 Kolinec

Telefon: 376 583 330

E-mail: obec@velhartice.cz

O svazku

Dobrovolný svazek obcí “Ostružná“
Sídlo: Velhartice 134, 341 42 Kolinec

IČO: 75134578

Předseda svazku: Josef Waldmann, starosta obce Hlavňovice, starosta@hlavnovice.cz 

Telefon: 376 583 330

E-mail: obec@velhartice.cz

 

Dobrovolný svazek obcí Ostružná tvoří městys Kolinec a obce Velhartice, Mokrosuky, Chlistov, Hlavňovice a Číhaň. Tyto obce pak společně realizují celou řadu projektů.

Jedním z nich byl i projekt s názvem „Poznejte s dětmi krajinu kolem řeky Ostružné“, který vznikl díky finanční podpoře v rámci Dispozičního fondu v intencích Programu příhraniční spolupráce, Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2007 – 2013.

Příroda

Krajina, kterou se klikatí řeka Ostružná, je velmi pestrá a zajímavá. Najdeme v ní řadu památek i přírodních krás. Naši předci zde zanechali během mnoha staletí hluboké stopy. Nad řekou najdeme pozůstatky dávných hradišť i celou řadu středověkých tvrzí a pozdějších zámků. A nejen těch – krajina nese stopy židovského osídlení, dolování stříbra i lidové zbožnosti. To vše je pak ukryto v neporušené přírodě.

Ostružná, které se také někdy říká Pstružná, pramení na svahu vrchu Javorná u stejnojmenné šumavské obce v nadmořské výšce 938 m. Od svého pramene řeka míří k východu. Pod Keply teče na severozápad a za osadou Buchar se stáčí k severu. U Čachrova se pak znovu obrací na východ k obci Velhartice, kde na ostrohu nad levým břehem stojí dominanta zdejšího regionu – hrad Velhartice.

Odtud pak řeka směřuje dále na severovýchod ke Kolinci. Zde se Ostružná stáčí k jihovýchodu a její tok zhruba po čtyřiceti kilometrech ukončuje v Sušici soutok s řekou Otavou.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ